Wpisz się do Newslettera

Akceptuję Polit. Pryw.

Dziecko w Naszej Klasie

 

Jeśli Twoje dziecko korzysta z Internetu powinieneś zwrócić uwagę na zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas korzystania z Sieci. Zwróć uwagę na to czy i jak Twoje dziecko korzysta z portalu Nasza Klasa.

 

W Naszej Klasie jest ponad 11 milionów użytkowników. Przy takiej liczbie ludzi można się natknąć na osoby, które nie do końca chcą tylko korzystać z portalu w celach rozrywkowych. Czy należy zatem obawiać się o swoje bezpieczeństwo, korzystając z Naszej Klasy? Czy korzystając z portalu, w jakiś sposób możemy zostać pokrzywdzeni?(...)
 


„Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek — mówią funkcjo-nariusze, tropiący przestępców seksualnych.

 

Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu — ostrzega dziennik”.


Jak widać — według policji istnieje pewne zagrożenie dla dzieci korzystających z Naszej Klasy. Dlatego też powinno się bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa, które pomogą uchronić Twoje dziecko przed ewentualnym niebezpieczeństwem.


Nie mówię tutaj o założeniu kłódki na komputer i innych radykal-nych działaniach. Radzę Ci jednak, abyś dbał o bezpieczeństwo swojego dziecka w Internecie, tak samo, jak dbasz w prawdziwym świecie.
Powinieneś mieć pewien wgląd w to, co Twoje dziecko robi przy komputerze. Nie namawiam Cię do pełnej inwigilacji łącznie z prze-glądaniem odebranych wiadomości, ale na pewno powinieneś chociaż orientować się, co Twoje dziecko robi na portalu i z kim rozmawia. Możesz przejrzeć jego listę znajomych i sprawdzić, czy nie ma na niej jakichś podejrzanych osób.

 

Nie popadaj w jakąś paranoję, ponieważ nie każda Myszka Miki czy Kaczor Donald w kontaktach Twoich dzieci będzie pedofilem, ale staraj się zwracać uwagę na to, co robi Twoje dziecko. Dobrze by było też, gdybyś porozmawiał z nim na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci i tego, co ewentualnie może mu zagrażać.


Przestrzeż je szczególnie przed umawianiem się przez Internet z kim-kolwiek, kogo nie znają albo kogo Ty nie znasz. Uświadom im też, żeby nie podawały swoich dokładnych danych adresowych. Ostrzeż je również przed rozmawianiem z byle kim.


 

 

 

 

Artykuł jest fragmentem ebooka: "Sekrety Naszej Klasy" Piotra Adamczyka.

 

 

Więcej porad, podpowiedzi, artykułów - znajdziesz w menu po prawej stronie.